Wspieramy dzieci i samotne matki

20 grudnia 2011 roku – w czasie Świąt – okresie dzielenia się ciepłem i atmosferą  rodzinnego stołu, Fundacja Książąt Lubomirskich wsparła dzieci i samotne matki. Organizacja, której Prezesem jest Jan Lubomirski-Lanckoroński, przekazała na coroczne spotkanie opłatkowe i  aukcję charytatywną pierwszą, polską książkę kucharską pod tytułem „Compendium Ferculorum albo zebranie potraw”  autorstwa kuchmistrza wojewody krakowskiego Aleksandra Michała Lubomirskiego - Stanisława Czernieckiego.

Dochód ze sprzedaży darów został przekazany na potrzeby Domu Samotnych Matek z Dziećmi w Warszawie przy ul. Skierdowskiej 2, wspieranego przez Fundację „Edulandia”.
Rodzina książąt Lubomirskich zakupiła ponadto obraz Andrzeja Fogutta na aukcji dobroczynnej. Dzieło współczesnego polskiego malarza wylicytowała Dominika Kulczyk-Lubomirska, żona Prezesa Fundacji Książąt Lubomirskich i założycielka „Green Cross Poland”, która wspiera młodych polskich artystów.
W „Gwiazdce Warszawskiej” – bo tak nazywała się coroczne spotkanie organizowane z okazji Świąt Bożego Narodzenia udział wzięli między innymi pisarka Katarzyna Grochola, flecistka Agata Igras-Sawicka, aktor teatralny i filmowy Robert Tondera i pisarka i dziennikarka Dorota Szelągowska. Uroczystość przebiegała w atmosferze pełnej ciepła i życzliwości. W czasie jej trwania wolontariusze przebrani w bajkowe stroje razem z obdarowanymi dziećmi robili ozdoby świąteczne i pocztówki. Do zabaw została włączona młodzież szkolna, gimnazjalna i studenci. Spotkanie uświetnili wokalistka zespołu MashMish Małgorzata Bernatowicz oraz dyrygent Adam Sztaba. „Gwiazdka Warszawska 2011” przebiegała pod patronatem Rzecznika Praw Dziecka – Marka Michalaka.
Fundatorkami „Edulandii” są Małgorzata Grodzka i Patrycja Woy-Wojciechowska. Celem organizacji jest wsparcie dzieci z utrudnionym startem życiowym. Fundacja rozwija programy edukacyjne, stawia sobie za cel naukę poprzez zabawę, integrowanie rodzin czy organizację warsztatów edukacyjnych. Władze nowej organizacji działają na różnych polach, wspierając dzieci, młodzież, rodziców, opiekunów i pedagogów. Kolejnym krokiem „Edulandii” jest budowa centrum edukacji oraz inwestowanie w nowe metody kształcenia. Fundacja organizuje pikniki rodzinne, spotkania czy obozy językowe.