Partnerstwo nie z tego świata.

Fundacja Książąt Lubomirskich objęła Patronat Honorowy nad „Wampiriadą”. To największy ogólnopolski projekt, który ma na celu promowanie idei honorowego krwiodawstwa i zdrowego trybu życia wśród młodzieży akademickiej i mieszkańców dużych miast. Organizatorem akcji jest Niezależne Zrzeszenie Studentów. Jej idee przewodnie to bezinteresowność i oddanie daru z siebie, który może uratować zdrowie i życie innych ludzi.

Pierwsza akcja tego typu odbyła się w 2000 roku w Krakowie i została zorganizowana przez Przemysława Miłonia na tutejszej politechnice. Dziś „Wampiriada” obejmuje jedenaście województw, a finał projektu ma miejsce w czerwcu. Zbiórce krwi towarzyszą wówczas dźwięki rockowych i metalowych kapel. Krew jest darem bezcennym, darem życia, dlatego Władze Fundacji Książąt Lubomirskich serdecznie zapraszają do udziału w akcji. Szczegółowe informacje możne uzyskać na stronie http://www.wampiriada.info/.

„Wampiriadę” wspierają również między innymi Narodowe Centrum Krwi, które zwraca szczególną uwagę na informowanie i zachęcanie do oddawania szpiku kostnego, Fundacja PGNiG, Polski Czerwony Krzyż, Marszałek Województwa Dolnośląskiego, Polska Grupa Energetyczna czy Fundacja Banku Zachodniego WBK.