Fundujemy szczepionki dla ubogich dzieci

Dominika Kulczyk-Lubomirska i Jan Lubomirski-Lanckoroński udzielili swojego wsparcia dla ubogich dzieci z terenu zachodniej Afryki. 4 lutego 2012 roku zostali zwycięzcami aukcji charytatywnej. Wylicytowali strój Superbohatera – symbolu akcji UNICEF Faceci ratują dzieci (www.unicef.pl).

Działanie to wpisuje się w szeroko pojętą działalność Fundacji Książąt Lubomirskich, która zajmuje się wspieraniem dzieci i młodzieży oraz współpracuje z innymi organizacjami w tym zakresie.Aukcja odbyła się podczas XIV Charytatywnego Balu Dziennikarzy, w którym uczestniczyły znane osoby ze świata mediów, kultury, polityki i biznesu.

Projekt Faceci ratują dzieci ma na celu zakup szczepionek przeciwko wirusowi polio (wywołującemu chorobę Heinego-Medina), gruźlicy lub tężcowi dla 250 tysięcy dzieci i 800 tysięcy ciężarnych kobiet ze Sierra Leone. Cena jednej szczepionki to około 41 groszy. Oprócz pieniędzy uzyskanych z akcji organizacja zbiera środki na zakup kolejnych szczepionek, lodówek do ich przechowywania i strzykawek. Organizatorem akcji  jest UNICEF Polska, jej patronami zostali Łukasz Nowicki – aktor i prezenter telewizyjny, Przemysław Saleta – kick-bokser i pięściarz wagi ciężkiej i Sebastian Karpiel-Bułecka – lider i wokalista zespołu Zakopower. UNICEF działa od 1953 roku i corocznie pomaga około 7 milionom dzieci na całym świecie. Prowadzi różne akcje w obszarach obniżania śmiertelności niemowląt, ochrony dzieci przed przemocą, walką z HIV/AIDS, przestrzeganiem praw dziecka oraz wspomaga działania edukacyjne.

Bal Dziennikarzy to impreza o charakterze cyklicznym, z wieloletnią tradycją. Odbywa się corocznie w Auli Politechniki Warszawskiej. Podczas balu ma miejsce wiele akcji o charakterze dobroczynnym, dochód ze sprzedaży biletów-cegiełek jest przeznaczony na fundowanie stypendiów dla ubogich dzieci ze wsi i małych miasteczek.