Wakacje prosto z serca 2012

Dzieci marzą o wakacjach jeszcze silniej niż rodzice. Ich żywiołowa natura domaga się aktywnego wypoczynku, również wówczas, gdy dotknięte są biedą lub chorobą. Często wyjazd czy dodatkowe zajęcia są pierwszą i jedyną w ich życiu okazją do rozwijania własnych pasji, zainteresowań, poznania nowych miejsc. Dlatego władze Fundacji Książąt Lubomirskich zdecydowały się na wsparcie letnich zajęć i wyjazdów dla najmłodszych .

Nowy program „ Wakacje prosto z serca 2012” skierowany jest w szczególności do dzieci i młodzieży pochodzących z ubogich rodzin lub cierpiących na trudne do wyleczenia choroby. Ma na celu dofinansowanie wyjazdów wakacyjnych i różnorodnych zajęć pozaszkolnych. Rozwija nowe talenty, umożliwia wypoczynek i rehabilitację. Władze Fundacji Książąt Lubomirskich udzielają wsparcia finansowego dla innych podmiotów, takich jak świetlice, organizacje pożytku publicznego czy przedszkola specjalne, które bezpośrednio zajmują się organizacją letnich zajęć i wyjazdów.

Fundacja stara się zajmować dziećmi i młodzieżą przez cały rok. Umożliwia nowoczesną naukę i rozwija talenty. Dowodem są stałe programy zakupu pracowni informatycznych dla szkół podstawowych, wsparcie drużyny sportowej z Nowego Wiśnicza oraz współtworzenie funduszu Stypendium im. księcia Aleksandra Lubomirskiego. Nowy program ma umożliwić młodym osobom oderwanie się od codziennych trosk i przeżycie niezapomnianych, może jedynych szczęśliwych chwil.

Wierzymy, że nauka i rehabilitacja mogą przynieść lepsze efekty, gdy odbywają się pod czujnym okiem wychowawców, lekarzy i rodziców. Chcemy umożliwić wielopłaszczyznowy rozwój młodym ludziom ciężko dotkniętym przez los. Największą nagrodą dla nas będzie uśmiech, który zagości na ich twarzach. Many nadzieję, że otrzymamy od młodych osób zdjęcia, które pokażą ich szczęście.

W związku z rozpoczęciem akcji "Wakacje prosto z serca 2012" - Fundacja Książąt Lubomirskich udzieliła wsparcia finansowego na pokrycie częściowych kosztów Turnusów Rekreacyjno-Sportowych dla dzieci z chorobą nowotworową organizowanych w ośrodku Fundacji Spełnionych Marzeń.

PODZIĘKOWANIA