Spotkanie z prawdziwym Mikołajem w Lubniewicach.

Fundacja Książąt Lubomirskich była jednym z głównych sponsorów wspaniałej uroczystości zorganizowanej z myślą o najmłodszych i tych trochę starszych. Władze organizacji współfinansowały przyjazd św. Mikołaja z Laponii do Lubniewic. Dostojny gość zawitał do miejscowości, w której rodzina książęca posiada okazały zamek położony po dwóch stronach Jeziora Lubiąż.

To kolejne ważne wydarzenie, którego głównym celem była pomoc potrzebującym dzieciom. Pieniądze zbierane podczas uroczystości zostaną przekazane na ratowanie zdrowia jednego z uczniów lubniewickiej szkoły, Kamila. Była to swoista kontynuacja letniej akcji „Wakacje prosto z serca”, kiedy Fundacja Książąt Lubomirskich dofinansowała leczenie dzieci oraz zajęcia wakacyjne i wyjazdy dla nich.

W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele władz lokalnych i Sejmu RP. Uświetniły ją koncerty lokalnych zespołów wokalno-instrumentalnych. Do wspólnego kolędowania zaprosił między innymi finalista programu Must be the Music Przemysław Radziszewski. Wydarzenie było również okazją do promocji regionu Lubniewic, poznania walorów turystycznych pojezierza oraz spróbowania przysmaków przygotowanych przez lokalne stowarzyszenia.

Prezenty wręczone przez „prawdziwego” Mikołaja i gorąca czekolada wywołały szerokie uśmiechy na ustach dzieci i dorosłych. Życzymy, aby zaszczepiona dziś radość trwała przez cały nadchodzący 2013 rok.