Fundacja Książąt Lubomirskich Mecenasem KULTURAlia 2013

Sztuka i kultura to nieodłączne elementy naszego życia. Obecne są wszędzie, stykamy się z nimi na każdym kroku, czasami nawet nie zdając sobie z tego sprawy. Sztuka ulega ciągłej ewolucji, w konsekwencji stale pojawiają się nowe formy artystycznej ekspresji.

V Festiwal Studenckiej Twórczości Miasta Krakowa – KULTURAlia 2013 to wydarzenie stworzone specjalnie do prezentowania twórczego dorobku wspaniałych, młodych artystów, którzy nie boją się kształtować nowoczesnej sceny w obszarze kultury i sztuki.

Tegoroczna jubileuszowa edycja  miała miejsce w dniach 12-21 kwietnia. Podczas imprezy zostało  zaprezentowanych wiele interesujących warsztatów związanych z modą, art street, designem, dodatkowo w ramach festiwalu zostało zorganizowanych wiele wystaw. Zwieńczeniem festiwalu był  finałowy Koncert Muzyki Filmowej - "Piotruś, Wilk i Chuligan”.

Fundacja Książąt Lubomirskich nie mogła przejść obojętnie obok tak wspaniałej inicjatywy zorganizowanej przez Porozumienie Samorządów Studenckich Uczelni Krakowa. W ramach swojej działalności nieustannie wspiera, finansuje i promuje wartościowe projekty, szczególnie te związane z kulturą. W myśl tej idei Fundacja Książąt Lubomirskich stała się Mecenasem Festiwalu.