Kampania "Tornister pełen Uśmiechów"

Głównym celem kampanii „Tornister pełen Uśmiechów” jest zwiększenie szans edukacyjnych uczniów poprzez zebranie funduszy na zakup i wyposażenie około 8 tysięcy wyprawek szkolnych dla najuboższych dzieci i młodzieży w Polsce.

„Tornister pełen uśmiechów” jest cykliczną akcją organizowaną przez Caritas Polska i diecezjalne Caritas. Jej mechanizm jest bardzo prosty Caritas przekazuje puste plecaki parafiom, tam pobierają je parafianie. To oni stają się darczyńcami, którzy wypełniają tornistry artykułami  szkolnymi. Przed pierwszym dzwonkiem w placówkach wyprawki przekazywane są uczniom z rodzin potrzebujących danej wspólnoty. Idea jest bez wątpienia szczytna, co roku zyskuje rzeszę nowych zwolenników, tym samym sprawiając niesamowitą radość najmłodszym obdarowanym!

Fundacja Książąt Lubomirskich po raz pierwszy miała możliwość zaangażować się w tą inicjatywę. Obszar edukacji jest szczególnie bliski naszej działalności, współpracujemy ściśle z Uniwersytetem Ekonomicznym w Krakowie, fundujemy stypendia studentom z Kresów Wschodnich oraz co roku nagradzamy za najlepszych wyniki w nauce trzech uczniów Szkoły Podstawowej w Kamieńcu, w ramach stypendium Fundacji Książąt Lubomirskich.