Pomoc Fundacji dla rodziny ze Skołoszowa [FILM]

Fundacja Książąt Lubomirskich zaangażowała się w pomoc dla Pani Haliny, która razem z chorą na astmę córką Łucją mieszka w rozsypującym się budynku w Skołoszowie w gminie Radymno.

Akcję pomocy dla koleżanki z pracy zorganizowali związkowcy z jarosławskiego oddziału korporacji Lear, którzy dzięki wsparciu zakładu, znajomych, przedstawicieli lokalnych środowisk, władz i organizacji, zainicjowali budowę nowego domu. Prezes Fundacji Jan Lubomirski-Lanckoroński przeznaczył fundusze na zakup drzwi do nowego budynku. Na rzecz Pani Haliny i jej córki Łucji w hali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jarosławiu odbyła się aukcja charytatywna, z której dochód zostanie przeznaczony na budowę. Pod młotek trafiły atrakcyjne przedmioty podarowane m.in. przez nowego metropolitę przemyskiego, marszałka sejmu i znanych sportowców. Aukcji towarzyszył koncert zespołu Legend, turniej piłkarski i występy zespołów Powiatowego Ogniska Baletowego, a także kiermasz ciast i bezpłatne badania lekarskie.

Poniżej prezentujemy materiał opowiadający historię wspaniałej rodziny mieszkającej w sypiącym się budynku w Skołoszowie w gminie Radymno na Podkarpaciu.