Światowa premiera Symfonii Niepodległości Sebastiana Perłowskiego

Fundacja Książąt Lubomirskich po raz kolejny wpisuje się w obchody 100-lecia Niepodległości, tym razem była mecenasem Symfonii Niepodległości Sebastiana Perłowskiego, organizowanej przez Przemysława Firka. Staramy się wspierać inicjatywy związane z patriotyzmem i promowaniem kultury polskiej, szczególnie w tak ważnym dla Polski roku. Symfonię uświetnili swoimi głosami Andrzej Dobber i Małgorzata Walewska.

Było nam niezmiernie miło, że Książę Regent Zdzisław Lubomirski, został uhonorowany razem z pozostałymi ojcami niepodległości, Marszałkiem Józefem Piłsudskim, oraz premierem Ignacym Daszyńskim.

Nad samym wydarzeniem patronat objął również Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej i Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego. A w powietrzu czuć było ducha Księcia Regenta Zdzisława Lubomirskiego.