Master Class: Leadership with the Pope

W kwietniu 2017 r. odbyła się prapremiera programu organizowanego przez Master Class: Leadership with the Pope, dzięki uprzejmości narzeczonej Jana Lubomirskiego-Lanckorońskiego, Heleny Mańkowskiej i Jej rodziny, wydarzenie miało miejsce w jednej z należących do niej posiadłości w Szczawnicy.

Jest to „Dworek Gościnny” posiadający jedną z największych sal multifunkcjonalnych w Małopolsce zdolną pomieścić 362 osobowe audytorium.

Celem programu jest wspieranie młodych liderów w rozwijaniu swoich umiejętności przywódczych, tworzeniu swojego autorytetu oraz budowaniu zdrowych relacji w biznesie. Spotkanie młodzieży z najwybitniejszymi osobistościami miało ułatwić im późniejszy start w życiu. Jednymi z zaproszonych gości, byli rektor i studenci Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, mieszczącego się w gmachu, w którym w XIX i XX wieku mieściło się Schronisko dla Chłopców stworzone przez księcia Aleksandra Lubomirskiego.

Do dzisiaj jego potomek Jan Lubomirski-Lanckoroński, prezes Fundacji Książąt Lubomirskich sponsoruje stypendia dla studentów tejże uczelni. Był on jednym z honorowych gości jako autorytet w dziedzinie biznesu oraz szeroko rozwiniętych działań społecznych.

Finansowanie stypendiów jest tylko jednym z wielu przykładów jego działalności. Konferencja w Szczawnicy dotycząca działań Master Class: Leadership with the Pope, odniosła bardzo duży sukces i projekt staje się coraz bardziej rozpoznawalny na świecie. 17 stycznia 2018 r. odbyło się kolejne spotkanie, a w czerwcu 2018 r. planowane jest międzynarodowe spotkanie z papieżem Franciszkiem w Rzymie.